15 Ocak 1981 tarihinde bir “Aile Şirketi” olarak kurulan ve 2000 yılından bugüne kadar geçen süreç boyunca kurumsallaşmayı başaran “Gezmişler İnşaat Ailesi” olarak bugün 34. doğum günümüzü kutluyoruz.

Kuruluşumuzdan itibaren ilke edindiğimiz misyonumuz; topluma faydalı ve kaliteli işler yapmaktır.

Gelişime açığız, dinamiğiz. Genç beyinlere yatırım yaparız. Para bir şekilde bulunur ama iyi yetişmiş bir takım kolay kolay kurulamaz inancıyla hareket ederiz.

Bizim başarı kriterimiz; istihdam, kalite ve katma değer yaratan bir “Giresun Markası” haline gelmek; düzenli ve sağlıklı olarak büyümektir. Kuruluşumuzdan bu yana geçen 34 yıl boyunca; işçi maaşlarını, SGK primlerini bir gün geç kalmadan ve eksiksiz ödemiş olmak; 34 yılda tek bir tane dahi ödenmemiş çekimizin, senedimizin olmaması; vergi, KDV, harçlar, faturalar dahil 34 yıllık dönemdeki bütün ödemelerimizin bir gün dahi aksamamış olması da bizim başarı kabul ettiğimiz etkenlerdendir. Bu zamana kadar tek kuruş banka kredisi kullanmamak ve 34 yılda 3 bine yakın konutu yaparken hep öz kaynaklarımızla çalışmak da bizce bir başarı kriteridir.

Bu şehirde kazanır, bu şehirde yatırım yaparız. Bu konuda oldukça milliyetçiyiz. Halen 200 kişiye iş imkanı sağlarken, doğrudan ve dolaylı olarak bin kişinin geçimine katkıda bulunmanın sorumluluğu ile hareket ederiz.

İnşaatlarımızı sürekli olarak taahhüdümüzden erken teslim ederek ve de Teslim Töreni yapan tek müteahhit olarak farklılığımızı ortaya koyarız. 34 yılda 3.000’e yakın konut yaparken; bugüne kadar bir tek konutu dahi geç teslim etmemiş olmanın gururunu yaşarız.

Sadece yaptığımız işe odaklanırız ve işimizi “iyi” yapmayı hedefleriz. Kimseyle rakiplik duygusu içinde olmayız. Sektörümüzdeki kimseyi kötülemeyiz, herkes iyi olsun isteriz. Sonuç almak için sabırsız değiliz, planlarımızı hep uzun vadeli yaparız. En doğru sonucu almak için doğru zamanı bekleriz. İnşaatlarımızda kalite olgusuna “iyi, mükemmelin düşmanıdır” sözünü baz alarak bakarız. İyiye razı olmayız, hep mükemmeli ararız. İyiye razı olsaydık Gezmişler İnşaat olamazdık.

Bu zamana kadar planladığımız her projede, bu kente ve hemşehrilerimize karşı sorumluluklarımız olduğu bilinciyle hareket etmeye çalıştık. Planladığımız her projenin asıl amacı; maddi kazançtan öte, Giresunumuz’a ve Giresunlular’ın yaşam tarzına katkı sağlamak olmuştur.

Bu bağlamda Gezmişler İnşaat’ın bu zamana kadar ürettiği projelerin ortak özellikleri: çocuk parkları, otoparklar, sorunsuz alt yapılar, sosyal alanlar, erken teslimler, güvenilirlik, işçilik ve malzemedeki kalite ile; detaylara, estetiğe, sağlamlığa, müşteri memnuniyetine verdiği önem olarak öne çıkmıştır.

Gezmişler İnşaat ailesinin, aralıksız olarak 34 yıldır, aynı sektörde başarıyla devam etmesinin ve bu anlamda sektörün lideri olabilmesinin sebebi de yıllardır bu anlayışla çalışmasıdır.

Bugün şirket olarak meslekte ki 34. doğum günümüzü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Tüm Gezmişler İnşaat ailesinin 34. yaşını kutlar, hep birlikte nice mutlu ve başarılı yıllara kavuşmayı dilerim. BU GURUR HEPİMİZİN… 15.01.2015